PFR Nieruchomości jest spółką zależną Polskiego Funduszu Rozwoju. Fundusz tworzy praktyczne rozwiązania dla Polski, wspólnie z szeregiem spółek z obszaru: bankowości, ubezpieczeń, innowacyjności oraz handlu i inwestycji zagranicznych. PFR Nieruchomości S.A. zajmuje się zwiększaniem dostępności mieszkań na wynajem. Nasze budowy są realizowane bez żadnych dotacji. Środki Funduszy: Sektora Mieszkań dla Rozwoju oraz Sektora Mieszkań na Wynajem, które inwestujemy w budowę mieszkań, są zwracane z czynszów najmu.
Nasze inwestycje

Kraków
ul. Anny Szwed-Śniadowskiej – 481 mieszkań >>

Katowice
ul. Gospodarcza – 513 mieszkań >>

Mińsk Maz.
ul. Klonowa – 138 mieszkań >>

Sianów
ul. Słowackiego – 168 mieszkań

Radom
ul. Tytoniowa – 124 mieszkania >>

Dębica
ul. Ratuszowa – 201 mieszkań >>

Łowicz
ul. Krudowskiego – 96 mieszkań >>

Świdnik
ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” – 108 mieszkań >>

Zamość
ul. Parkowa – 96 mieszkań >>

Toruń
ul. Okólna – 320 mieszkań >>

Oława
ul. Paderewskiego – 144 mieszkań

Nowy Targ
ul. Polana Szaflarska – 130 mieszkań >>

Września
ul. B. Śmidowicz – 100 mieszkań >>

Zgorzelec
ul. Lubańska – 220 mieszkań

Kępno
ul. Przemysłowa – 36 mieszkań

Kępice
ul. Niepodległości – 42 mieszkania

Gdynia
ul. Puszczyka – 172 mieszkania >>

Wałbrzych
ul. Husarska – 192 mieszkania

Biała Podlaska
ul. Sobieskiego – 186 mieszkań

Warszawa
ul. Ratuszowa – 560 mieszkań

Katowice
ul. Korczaka – 523 mieszkania >>

Wrocław
ul. Kolejowa – 469 mieszkań >>

Wrocław
ul. Zatorska – 1300 mieszkań

Nakło nad Notecią
ul. Mrotecka – 192 mieszkania
INWESTYCJ
Lokalna społeczność w centrum uwagi
Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji. Ich wkładem do spółki jest grunt, a my zapewniamy finansowanie i realizację budowy. Samorządy decydują również o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.
To są nasi mieszkańcy

Małgosia (Wałbrzych)
„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”

Hania (Biała Podlaska)
„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”

Grzegorz (Wałbrzych)
„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”

Monika (Biała Podlaska)
„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”

Hanna (Wałbrzych)
„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”

Daria (Kępice)
„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”

Kasia (Kępno)
„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”

Magda (Biała Podlaska)
„Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”

Paweł (Kępno)
„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”